Skip to Store Area:

Eesti kosmeetika

Search Site

jojobaJojoba õli (Simmondsia chinensis) on tegelikkuses vedel vaha, mida saadakse jojobapõõsast, mis on levinud Lõuna-Arizona, Lõuna-California ja Loode-Mehhiko piirkonnas. Õli moodustab jojobaseemne kaalust  ligikaudu 50%. Naturaale jojobaõli on kuldse tooniga, töödeldud õli aga praktiliselt värvitu. Jojobaõli on väga hea säilivusega, seega saab teda vajadusel kasutada pika aja vältel. Antud õli pikaajalise säilivuse võti seisneb selles, et jojobaõli ei sisalda triglütseriide, mida enamus teisi taimseid õlisid aga sisaldab (näiteks viinamarjaseemneõli ja kookosõli).

Loe edasi...

talvine nahahooldusSügisel ja talvel, mil ilm jahedam ja tuulisem,  viibime me rohkem siseruumides. Talvel kipub aga nahk  sageli nii näol, kätel kui mõnikord ka kogu kehal kuivaks, kiskuvaks ja karedaks muutuma. Seda põhjustavad õhutemperatuuri muutused, siseruumde kuivem õhk, umbsem riietus ja muud tegurid.  Seetõttu vajab nahk jahedatel aastaaegadel erilist hooldust, mis tagaks ilusa ja terve naha säilimise.

Kui seda varem teinud pole, siis nüüd tasuks kindlasti oma nahka uurida ja seda rohkem tundma õppida. Vaatle, kuidas su nahk funktsioneerib ning kuidas ilmastikumuutustele reageerib. Selle põhjal vali ja kujunda ka oma talvine nahahooldus. Igaühe nahk on unikaalne -  mõnel vajab rohkem toitmist, teisel niisutamist, mõni peab aktiivsemalt nahka puhastama, teisel aga põhjustab just liigne puhastamine naha kuivust. Jälgi oma nahka ja hoolda seda vastavalt sellele, mida just sinu nahk vajab.

Loomulikult on olemas teatud universaalsed nõuanded, mida tasuks meeles pidada ja oma nahahooldusesse lülitada.

Loe edasi...